گزارش هیات موسس کمیسیون به انجمن ریاضی ایران

جناب آقای دکتر محمد صال مصلحیان
رئیس محترم انجمن ریاضی ایران
با سلام و احترام
پیرو نامه شماره ۱۴۰۲/۱۷/۶۳۵۳ مورخ ۱۴۰۲/۲/۴ مبنی بر موافقت شورای اجرایی جهت اقدامات مقتضی برای راه اندازی کمیسیون آنالیز عددی به استحضار می رساند که هیات موسس کمیسیون طی جلسات متعدد موارد زیر را برنامه ریزی و اجرا نموده و در نهایت انتخابات مرحله دوم کمیسیون  در تاریخ های ۸-۱۰ مهر ماه برگزار گردید.

۱- اقدام جهت راه اندازی سایت کمیسیون آنالیز عددی به آدرس ims-na.ir
۲- اعلان فراخوان پذیرش و ثبت نام اعضای کمیسیون آنالیز عددی که بر اساس مصوبه هیات موسس در گام اول اعضای هیات علمی و دانش آموختگان دکتری آنالیز عددی واجد شرایط در نظر گرفته شدند. افراد در مهلت مقرر در سایت کمیسیون ثبت نام و اطلاعات و مستندات خود را بارگذاری نمودند. پس از بررسی و تایید شرایط احراز به عضویت کمیسیون پذیرفته گردیدند. در مهلت زمانی داده شده، بالغ بر  ۲۱۰ نفر به عضویت کمیسیون آنالیز عددی پذیرفته شدند. تقاضای افراد پس از  این مهلت زمانی برای گام بعدی و پس از تشکیل کمیسیون در نظر گرفته شد.
۳- بر اساس مصوبه هیات موسس، مقرر گردید که نحوه انتخابات مشابه انجمن ریاضی در دو مرحله برگزار گردد. پس از برگزاری مرحله اول انتخابات، در تاریخ های ۱۱ و ۱۲ شهریور ماه، بر اساس آرای اعضای کمیسیون تعداد ۱۴ نفر از همکاران کاندیداتوری مرحله دوم انتخابات را پذیرفتند.
۴- برای هر یک از کاندیداها در سایت کمیسیون آنالیز عددی یک صفحه خانگی برای تبلیغات یکنواخت کاندیداها برای اعضای کمیسیون راه اندازی گردید.
۵- مرحله دوم انتخابات در  سه روز و از ساعت ۰۰:۰۱ بامداد ۸ مهر ماه لغایت ساعت  ۲۳:۵۹ تاریخ ۱۰ مهر ماه برگزار و نتایج به شرح ذیل جهت اقدام مقتضی اعلام می گردد.

الف) اعضای اصلی کمیسیون به ترتیب الفبا
۱- دکتر فائزه توتونیان
۲- دکتر داود خجسته سالکویه
۳- دکتر جلیل رشیدی نیا
۴- دکتر علیرضا سهیلی
۵- دکتر محمود هادی زاده یزدی

ب ) اعضای علی البدل کمیسیون به ترتیب الفبا
۱- دکتر غلامرضا حجتی
۲- دکتر سعید عباس بندی
۳- دکتر داود میرزایی

ضمن تشکر مجدد از جنابعالی و اعضای محترم شورای اجرایی انجمن در اجرای سیاست راه اندازی کمیسیون های تخصصی، امید است کمیسیون های تخصصی دیگر گرایش های ریاضی نیز راه اندازی گردد و کمیسیون ها نقش نهادینه ای در حوزه مسئولیتهای خود جهت کمک به تصمیم گیری های بنیادین و اثرگذار انجمن در هدایت مسیر رشد و ارتقای ریاضی و جامعه ریاضی ایران داشته باشند.
با احترام- هیات موسس
کمیسیون آنالیز عددی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *